• Lorem ipsum dolor 1

  • Lorem ipsum dolor 2

  • Lorem ipsum dolor 3

  • Lorem ipsum dolor 4

  • Lorem ipsum dolor 5

TYNK GIPSOWY

TYNK GIPSOWY jest mieszanką tynkarską przygotowaną fabrycznie już do użycia. Tynk gipsowy nakłada się jednowarstwowo. Główną zaletą tynku gipsowego jest, to, że bardzo dobrze się go wygładza, jest wydajny i szybkoschnący.

Tynk gipsowy jest idealnym rozwiązaniem do wykonywania wypraw tynkarskich wewnątrz budynków w pomieszczeniach dosyć suchych o wilgotności do 70%. Posiadamy technologie, które umożliwiają nakładanie takiej zaprawy maszynowo, za pomocą agregatu tynkarskiego, co przekłada się na równomierny efekt.

Tynki maszynowe gipsowe wykonuje się techniką jednowarstwową, od razu wykańczając powierzchnię ostatecznie.

Możliwe jest nakładanie tynku we wszystkich pomieszczeniach o standardowym poziomie wilgotności powietrza, łącznie z kuchniami i łazienkami o zwykłym wykorzystaniu (np. toalety w szkołach i łazienki w hotelach, szpitalach itp.). Nadaje się jako podłoże pod różnego rodzaju farby i tapety, również pod układanie płytek oraz pod tynki wykończeniowe.

Tynk Gipsowy nadaje się idealnie do tynkowania powierzchni betonu komórkowego, elementów wapienno-piaskowych, wykonanych z betonu pumeksowego i zwykłego, muru mieszanego lub porowatych elementów ściennych. Wynika to z jego szczególnych właściwości dotyczących nasiąkliwości i dostosowania do cech podłoża.

Zalety:

- produkt mineralny,
- lekki i bardzo wydajny,
- tworzy przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach,
- reguluje wilgotność i jest paroprzepuszczalny,
- spełnia właściwości ochrony przeciwpożarowej,
- odporny na ścieranie,
- możliwość wbijania gwoździ,
- możliwość nakładania do 50 mm grubości,
- obróbka maszynowa

Są łatwe do wygładzania, przy czym powstaje mała ilość odpadów, są szybkoschnące i pozwalają uzyskiwać wysokie wydajności tynkowania.

Tynki gipsowe produkuje się w dwóch wersjach technologicznych.

Jako tynki maszynowe, które wykonuje się na budowach przy zastosowaniu specjalnych agregatów tynkarskich.

 

TYNK CEMENTOWO-WAPIENNY

TYNK CEMENTOWO-WAPIENNY to mieszanka cementu i wapna, jak i wypełniaczy kwarcowych. Aby zapewnić mieszance odpowiednią przyczepność do ścian, oraz wymaganą plastyczność stosujemy obróbkę cementowo-wapienną

Tynk cementowo-wapienny może być zarówno samodzielnym wykończeniem powierzchni ścian, lub stanowić fundament dla gładzi gipsowej, akrylowej, lub mineralnej.

Warstwa naniesionego tynku cementowo – wapiennego to około 2-3 cm. Musimy zadbać o jakość jego nałożenia, gdyż przekłada się to na akumulację ciepła w domu, jak i stanowi także element wygłuszenia wnętrza.

Tynki cementowo-wapienne mają doskonałą paro przepuszczalność, doskonale nadają się na kładzenie bezpośrednio na ściany.

Ostateczny wygląd uzyskujemy po mechanicznym zatarciu. Piasek kwarcowy zawarty w mieszance pozwala na uzyskanie pięknej drobniutkiej faktury charakterystycznej dla tynków cementowo-wapiennych.

Tynki te wykonujemy z gotowych mieszanek w workach z zastosowaniem agregatów tynkarskich.

Mieszanka ta produkowana jest na bazie cementu portlandzkiego, wapna i wypełniaczy kwarcowych. Tynk ten jest dwuwarstwowy. Przed tynkowaniem wykonujemy obrzutkę jako warstwę szczepną.

Niewątpliwą zaletą tynków cementowo-wapiennych jest możliwość ich wykonywania nawet w pomieszczeniach gdzie wilgoć występuje stale i to w dużych ilościach np. łaźnie, baseny, zakłady produkcyjne. Tynki, o których mowa są paro-przepuszczalne, czyli nie hamują przenikania pary wodnej przez ściany.

 

TYNK GIPSOWY TWARDY DIAMANT

Tynk gipsowy maszynowy o zwiększonej twardości powierzchni i wytrzymałości na ściskanie.

Tynk MP 75 Diamant jest to jednowarstwowy tynk wewnętrzny do układania maszynowego na wszystkich powierzchniach ścian. Przeznaczony jest do stosowania w budownictwie ogólnym i mieszkaniowym, hotelach, szpitalach i pomieszczeniach o zwykłej wilgotności powietrza. Współczesny mur stawia tynkowi specjalne wymagania.

Tynk MP 75 Diamant nadaje się idealnie na powierzchnie narażone na obciążenia, np. w budynkach użyteczności publicznej i szkołach, również na klatkach schodowych.

gotowa sucha zaprawa gipsowa do wykonania tynku o zwiększonej twardości powierzchni do zastosowania wewnątrz budynków.

- jednowarstwowy,

- elastyczny,

- umożliwia nadawanie powierzchni różnych struktur,

- umożliwia dyfuzje pary wodnej,

- bardzo dobrze nadaje się pod płytki ceramiczne,

- dobra stabilność,

- możliwość wbijania gwoździ

- do wszystkich pomieszczeń, w których panuje normalna wilgotność powietrza, włącznie z domowymi pomieszczeniami wilgotnymi, jak kuchnia i łazienka

 

TYNK GIPSOWY THERM

Tynk maszynowy na bazie gipsu i wapnia zalecany w systemach ogrzewania ściennego.

Tynk MP 75 G/F Therm jest fabrycznie przygotowaną suchą zaprawą gipsowo-wapienną do tworzenia powierzchni gładkich oraz zatartych wewnątrz budynków. Stosowany jest jako tynk jednowarstwowy na ścianach i sufitach na wszystkich rodzajach podłoża. Ze względu na swoje właściwości jest szczególnie polecany w systemach ogrzewania ściennego.

Nadaje się pod różnego rodzaju farby i tapety oraz jako podłoże pod tynki wykończeniowe.

- Produkt mineralny,

- Wydajny,

- Do tworzenia powierzchni gładkich oraz zatartych, uziarnienie 1,2 mm

- Tworzy przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach,,

- Reguluje wilgotność i jest paroprzepuszczalny,

- Odporny na ścieranie,

- Możliwość wbijania gwoździ,

- Możliwość nakładania do 50 mm grubości,

- Obróbka ręczna lub maszynowa